دیسپرس کننده ها برای فرمولاسیون های پایه آب

دیسپرس کننده و تر کننده پایه آب نویان افزون شیمی با کد محصول NACO-DS 1211، ترکیب کو پلیمر آکرلیک می باشد واین افزودنی برای تمام پوشش‎های پایه آب جهت تثبیت رنگدانه های آلی، معدنی و کربن بلک توصیه می شود.
دوز مصرف پایین ( 0/2 تا 0/5 درصد بر پایه وزن کل فرمول) و قیمت بسیار رقابتی در مقایسه با سایر ترکننده های موجود در بازار، ماندگاری دیسپرسیون، عدم برگشت دانه بندی و پایداری ذرات باعث شده تا NACO-DS 1211 به عنوان یک دیسپرس کننده پایه آب بسیار عالی در بازار مطرح گردد.

در فرآیند تولید رنگها و پوششهای پایه آب می توان از دو نوع فرمولاسیون متفاوت استفاده کرد که وجه تمایز آنها در میزان پایداری بایندردر برابر نیروهای برشی و دما می باشد.

1) استفاده از رزین های محلول در آب به عنوان بایندر یا رزین پراکنده کننده ( رزین دیسپرس کننده):
رزین ها در برابر نیروهای برشی و دما پایدار هستند. بنابر این استفاده از آسیاب (mill base) امکان پذیر است. بسته به ترکیب شیمیایی رزین ها و نوع رنگدانه (پیگمنت)، استفاده از دیسپرس کننده و تر کننده (پخش کننده) ضروری نیست.

2) استفاده از امولسیون های پلیمری:
امولسیون ها معمولاً در برابر نیروهای برشی و دما پایدار نیستند بنابر این استفاده از آسیاب (mill base) امکان پذیر نیست. بنابراین ضروری است تا یک دیسپرس کننده و تر کننده (پخش کننده) به پایه آسیاب اضافه شود.
برای مطالعه کامل این مقاله آموزشی کلیک کنید.

دسته بندی: ضدکف, ویدئوهای آموزشی
نوشتهٔ پیشین
چرا باید در رنگ از دیسپرس کننده استفاده کنیم؟
نوشتهٔ بعدی
آنتی فوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست